Cariere

Urbio integrează o cultură organizațională a succesului și susține fiecare membru al echipei să se dezvolte și să își atingă potențialul maxim.

Profesioniștii Urbio au pregătire multidisciplinară și sunt conectați cu standardele internaționale cele mai înalte ale momentului. Micro-culturile de coaching, sharing și feedback ne susțin să acționăm echilibrat spre rezultat și performanță.

Echipa URBIO este deschisă către profesioniști.

O nouă lume se dezvoltă. Suntem onorați să contribuim.

Posturi disponbile

Locație: Iași, Romania

Tipul jobului: Full time

Nivel experiență: > 2 ani

Responsabilități

  • Asigurarea unei bune calități a codului scris și îmbunătățirea constantă a codului existent care urmează să sufere modificări (sonar, clean code & boy scout rule)
  • Crearea și administrarea bazelor de date.
  • Server Side Programming in Java
  • Acoperirea codului scris cu Unit Tests
  • Crearea de REST endpoints (spring controlers, jackson)
  • Crearea elementelor de front-end (apache wicket 8, javascript source code where necessary)
  • Crearea de rapoarte și diagrame pentru prezentări de date (custom Excel exporters using jxls or apache poi, charts using jqplot/chartjs, pdf exporters using xdocreport/jasper report templates or pdfbox)
  • Realizarea documentației de tip JavaDoc

Cerințe

  • Studii finalizate în domeniul IT (Automatică, Cibernetică, Informatică)
  • Minim 2 ani experiență în programare, utilizând limbajul Java
  • O bună cunoaștere a limbajului de programare Java8
  • O bună cunoaștere a sistemelor de gestionare a bazelor de date (postgreSQL, mySQL, H2)
  • Cunostințe solide de javascript/html5
  • Spring framework (spring boot, spring security, spring web, spring data)
  • Java Database Connectivity (sql, transactions).

Reprezintă un plus:

  • experiență cu java 11
  • JasperReports, jqplot charts, Chart.js, xdocreport, jxls
  • docker, netty, websocket, apache wicket, openlayers, css
  • working experience with docker, netty, websocket, apache wicket, openlayers, css

Soft Skills

  • Spirit practic, interes pentru documentarea și soluționarea problemelor.
  • Disponibilitatea de a învăța noi tehnologii
  • Eficiență și orientare spre rezultate concrete pentru îndeplinirea obiectivelor stabilite
  • Proactivitate și autonomie
  • Capacitatea de a lucra în echipă

Ce oferim

  • Oportunitatea de a lucra la proiectarea și realizarea unei platforme de tip smart city
  • Posibilitatea de a te implica activ în toate etapele proiectării și implementării produsului
  • O echipă care se bazează pe colaborare și învațare constantă
  • Program de lucru flexibil
  • Pachet salarial atractiv
  • Evenimente sociale și de teambuilding
  • Abonament de servicii medicale, 7Card, Bookster

Pentru informații detaliate, vă rugăm să transmiteți CV-ul dumneavoastră la adresa recrutare@urbio-romania.ro.